Addi Crasytrio virbalų apžvalga

addi crasytio virbalai

ADDI CRASYTRIO ARBA ADDI FLEXIFLIPS

Kažkada, savo facebook puslapyje, paskelbiau nuotrauką su Addi Crasytrio virbalais. Taigi, atėjo laikas pasakyti savo nuomonę apie juos. Tiesą pasakius, man sunkoka juo buvo rasti Lietuvoje. Peržiūrinėjau ne vieną internetinę parduotuvę, bet jos neturėjo šių virbalų komplektėlio. Kažkada mačiau, kad viena siūlų parduotuvė Facebook juos reklamavo ir pardavinėjo, bet va, kai man prireikė, nors užmušk neradau jos. Pamiršau pavadinimą jos ir viskas. Nors atrodo, kad visas iššniukštinėjau. Mano paieškos buvo bevaisės. Tada važiuodama į parduotuvę, prisiminiau, kad gi prie jos yra Casalana parduotuvė. Užėjus ten, mano džiaugsmui aš juos pagaliau radau. Tiesa, dydžių įvairovės nėra. Buvo berods 2 ir 3 numerio dydžio virbalai. Bet tai dažniausiai naudojami dydžiai, tarkim kaip kojinėms, pirštinėms ar kitiems nedideliems projektams. Nors Addi virbalų gamintojo puslapyje nurodoma, kad galima įsigyti nuo 2-5 numerio dydžio virbalų. Tad manau, kad 5 dydį Lietuvoje rasti bus misija neįmanoma, nes jis tiesiog nepopuliarus. Ką dar pastebėjau, kad Amerikoje šie virbalai vadinami „Flexiflip“. Pats gamintojas taip pat nurodo, jog jie US vadinasi kitaip. Skiriasi net ir pakuotės. Jei ieškosite apie juos daugiau informacijos, pabandykite įrašyti paieškoje ir šį pavadinimą.

PLIUSAI IR MINUSAI

Aptarkime gi pagaliau, kuo gi jie tokie ypatingi. Kokie jų pliusai bei minusai.

Pliusai:

 • Puikiai pakeičia kojinių virbalus (kas nežinote, tai yra komplektas virbalų, skirtų megzti kojinėms, rankovėms, riešinėms, blauzdinėms. Komplete visada būna 5 vnt)
 • Naudojami mezgant ratu be vadinamosios „Magic loop“. Kas tai yra??? Na, tarkime jūs mezgate pirštinytes, ir neturite 5 virbalų komplekto. Tada galima pasinaudoti virbalu su valu. Valas tada tiesiog yra ištraukiamas tarp akių. Minusas tame, kad mezgant su valu, bent jau man, prasitampo akys tarp to valo ir tas ant mezginio gana „neblogai“ matosi. Bet įtariu, kad čia mano pačios bus problema, nes tiesiog trūksta patirties.
 • Šiuos mažus virbaliukus galima naudoti kaip pagalbinius virbalus, mezgant pynes. Aš tiesą pasakius būnu panikoje, kai tenka keitinėti akis pynėms. Mačiau, kad kitos mezgėjos net visai nenaudoja pagalbinio virbalo. Man tai per daug ekstremalu, todėl toks mažas virbaliukas tikrai išgelbės padėtį, jei neturime specialaus virbalo pynėms.
 • Maži mezginiai: kojinytės, pirštinytės, blaudinės – tiesiog idealūs virbalai tokiems mezginiams. Manau, kad tai labai gera priemonė pradžiamoksliams. Nes pabandykit dabar gyvenime nemezgę žmonės pamegzti pačias pirmąsias akis su 5 virbalais. Ar išeis? – Baikit, nemanau 😉

Minusai:

 • Tai gana brangūs virbalai. Už šiuos aš sumokėjau 10.50 eur. Tai nėra būtinybė, jeigu jūs nemezgat kojinių, ar kuo puikiausiai naudojatės 5 kojinių virbalais, šie jums tikrai nėra būtini. Aš juos pirkau, nes tiesiog smalsumas nugalėjo. Norėjau išbandyti. Turiu kitų Addi virbalų, kurie kainavo daug pigiau. Todėl prieš pirkdami, pagalvokite ar tikrai jums jų reikia. Gal geriau už šią sumą nusipirkti keletą kamuoliukų siūlų? Jų tikrai niekada nebus per daug 😉
 • Kadangi man ranka dar prie jų nepripranta, tai bent užmetant pirmas akis ir sujungiant, gaunasi vistiek šioks toks akių ištampymas. Bet tai įmanoma pataisyti. Youtube yra keleta video, kaip tai padaryti. Manau, reikės ir man padaryti kokį „tutorial’ą“, bet pirmiausia reikia pasipraktikuoti 😉
 • Nežinau ar čia tik man, bet man kliuvinėjo siūlas šiek tiek, ties ta vieta kur baigiasi valas.
 • Daugiau minusų nesugalvoju. Jei ateityje jų atsiras, straipsnį būtinai papildysiu.

Beje, jau atsirado ir Addi Crasytrio ir bambukiniai virbalai. Ar jie yra Lietuvoje? – Nežinau, tikrai nesidomėjau, neieškojau. Bet gamintojas savo puslapyje juos reklamuoja. Kadangi Addi yra gana slidūs virbalai, nes tiesiog palengvina siūlo slydimą, mezgasi lyg per sviestą, tai jei kam ši savybė nepatinka, gali išbandyti ir bambukinius CrasyTrio. Bambuku siūlas slysta daug mažiau.

Apžvelkime virbalus iš arčiau. Virbalai yra įpakuoti į tokią mažą, labai simpatišką dėžutę. Ją galite pamatyti pagrindinėje straipsnio nuotraukoje. Joje išpakavę rasite tris virbaliukus. Visi yra 21cm ilgio.

addi crasytrio

Pats virbalo ilgis yra daug trumpesnis, nei įprasto Addi virbalo.addi virbalai

Taip pat galima pastebėti, kad šių virbalų galiukai yra šiek tiek kitokie. Tai yra tarsi du virbalų tipai, sujungti į vieną. Nuotraukoje matosi, kad vienas virbalo galas yra smailesnis, o kitas yra bukesnis. Addi sujungė vadinamuosius Turbo virbalus ir Rockets virbalus. Turbo – yra tie įprastiniai, standartiniai Addi virbalai, bukesniu galu. O Rockets yra skirti megzti labiau plono siūlo mezginiams. Tiek radau aprašyme, kiek domėjausi. Jei klystų – taisykit.

addi virbalai

Nuotraukos apačioje yra įprastiniai Addi virbalai, o virš jų – Addi Crasytrio. Galite pastebėti, jog aš neišsigalvoju ir galiukai tikrai skiriasi. O kuriuo galu megzti – sprendžiate jūs. Nes aš stengiuos megzti tuo smailesniuoju galu. Tiesiog man patogiau, bet jei mezgu ir bukesniu, skirtumo jokio nematau.

addi

Štai atidžiau galime apžiūrėti. Kairėje – smailesnis (Rockets) variantas, o dešinėje – įprastas Addi virbalas (4.5nr).

Ir kaip man sekėsi megzti…

Na, ir pagaliau apžvelkime, kaip man sekėsi megzti mezginukus su šiais virbalais. Štai keletas momentų iš pirmųjų akių apmetimų. Kaip matote, tikrai neturiu daug patirties su jais, ir tiesiog tas tarpas tarp pirmosios ir paskutinės akies, tiesiog nepalieka manęs ramybėje. Bet manau, kad tai tiesiog patirties trūkūmas. Nes iš pradžių tikrai keista megzti jais. Atrodo, lyg puse virbalų būtum kažkur pametusi.

Štai taip atrodo pirmasis apmetimas bei tolimesnis mezgimas. Akys man šiek tiek prasitampo, bet nepalyginsi su „magic loop“, kai akių pratempimas tampa begalinis. Išskalbus, man nebesimato tokio laisvumo tarp akių, nes tiesiog siūlas atsistato į vietą. Viskas gražiai susilygina.

Kaip minėjau yra dar vienas būdas, kuris padės sumažinti tą nelemtą tarpelį tarp dviejų virbalų. Bet apie tai – kitame straipsnelyje.

Kojinytės…

Taigi, kaip man sekėsi megzti kojinytes. Prisipažinsiu, iš tų savo nervų, kulną, užkulnį ir tiesiąją dalį užbaigiau su 5 virbalais. Tiesiog niekaip nesisekė paskirstyti normaliai akių, vis prasiskaičiuodavau, pradėdavau siaurinti ne ten kur reikia. Bet pagalvosite, juk čia kūdikio kojinytės tik… Na taip, bet aš „susifeilinu“ ir lygiose vietose. Jau tikrai norėjau mesti šiuos virbalus ir tiesiog juos pamiršti. Tačiau vistiek, peržiūrėjus ne vieną Youtube video, susiėmiau ir kartojau, kad man pavyks. Cha, ir pavyko, vos ne vos 😀 kaip ir sakiau, mažai patirties, todėl eiga ėjosi gana lėtai, bet pavyko. Tiesa, čia nuotraukose nematyt, bet pasinaudojau akių žymekliais, nes kitaip vėl būčiau nervus į konservus sukišusi, o virbalai būtų nugrūsti gilyn stalčiui.

addi virbalai

Rezultatas…

O štai ir kojinyčių bei pirštinyčių rezultatas. Skirtumo aš tikrai nematau. Ar mezgu su 5 virbalais ar mezgu su AddiCrasytrio virbalais.

pirštinytės kūdikiui

mezgtos kojinės

Parašykite komentaruose ar jūs jau išbandėte šiuos virbalus, ir kokia jūsų patirtis? Labai noriu sužinoti.

Iki susimezgimo 😉

6 Comments

 1. Tavo straipsniai labai įtraukiantys. Įdomu stebėti kaip tobulėji ir judi savo svajonės link. 🙂 Aš pati neseniai pradėjau megzti ir pirmas klausimas, kuris šovė į galvą buvo – kokius mezgimo virbalus turėčiau pasirinkti? Anksčiau nelabai esu girdėjusi apie addi… Kažkaip daugiausiai mezgiau su Knitpro virbalais.

  1. Julija nuoširdžiai dėkoju už komentarą 🙂 Šiuo metu puslapis atnaujinamas, todėl straipsnių bus ateityje daug daugiau. Pirmieji mano virbalai buvo iš maximos Prym, bet man jie nepatiko, ypač virbalai su valu. Valas gana kietas, nelabai lankstus. Vėliau perėjau prie Addi ir taip likau prie jų. Jie man geriausi. Slidūs, valas labai minkštas ir dar visokių jų būna, tik jau pinigų reikia turėti. Ir gamintojai vis sugalvoja kažkokių naujovių pateikti. Vienintelius turiu knitpro kojininius. Apie juos irgi nieko blogo negaliu kažko pasakyti, bet man jie ne taip limpa kaip Addi. Su addi ir skaras mezgu, ir megztinius, ir va suknelė jau pradėta megzti su 120cm valu. Kolkas jie mano favoritai. Tiesiog reikia atrasti, su kuriais dirbti smagiausia. Bambukiniai virbalai man išvis nelimpa, negaliu pakęsti, kai siūlas neslenka lengvai virbalu.
   Beje, sveikinu įstojus į mezgėjų bendruomenę. Visko išmoksi ir išbandysi po truputį, svarbu, kad būtų noras 😉 Didelės sėkmės tau 🙂

 2. pirmoje eilėje atsiprasau kad nuo straipsnio praėjo daug laiko,o as tik dadar rašau komentarą- aptikau atsitiktinai ieškodama informacijos. Iš nuotraukėlių matosi kad mezgejai tikrai labai trūksta patirties,iš čia ir akelių nelygumas,ir tarpas virbalų susijungimo vietose, jeigu atsilieptumete patarčiau kaip tai paprasčiau padaryti,pasidalyti patirtimi visada malonu,komentare labai daug rašymo

  1. Sveiki,
   o aš niekad ir nesakiau, kad esu super duper mezgėja. Kaip tik sakau, ir tai pabrėžiu, kad mokinuosi ir dar iki tobulumo ir lygių akių reikia daug pamegzti bei išmokti. Ir manau, kad rašyti tinklaraštį gali ne tik „profesionalės“ bet ir mėgėjos, ar pradžiamokslės. Nemanau, kad tai yra draudžiama. O matyti progresą visada šaunu, arba pasidalinti tuom, ką išmoksti.

 3. Man su tuo sujungimu irgi bėda. Bet aš galvojau, kad gal čia mano patirties stoka daro savo. Bet man net mezgant ir penkiais virbalais, kai reikia sujungti ratu akis, prasitampo nors tu ką. Visokius būdus vis bandau, bet kolkas rezultatas manęs netenkina. O su šiais virbalais, tas sujungimas gaunasi dar baisesnis nei su penkiais. Tačiau jau tolimesnis mezgimas, lyg ir geriau ratu eina. Tolimesnis kojinės mezgimas, turiu omenyje kulno ir akių surinkimas, na, jei ne mezgimo žymekliai būčiau išprotėjus, nes vis pamesdavau kur čia kas prasideda. O su penkiais virbalais kaip ir aišku, kur pirmas, antras, trečias ir ketvirtas virbalas. Galima orentuotis. Su šiais – sunkiau, o kas kantrybės neturi tai prilygsta košmarui.
  Dėl laisvumo – tikrai ir aš pastebėjau, kad su šiais virbalais mezginys gaunasi laisvesnis, ir tas gana aiškiai matosi.

 4. Jau rašiau savo komentarą Facebook po jūsų nuotrauka 🙂 bet galvoju pasikartosiu. Kadangi gyvenu Vokietijoj ir labai mėgstu išbandyti visas naujoves, tai tik radus šituos virbalus nusprendžiau nupirkt ir išbandyt. Kadangi nekenčiu megzt kojinių, o čia kiek mačiau jie labiausiai tam ir skirti, tai džiaugsmo buvo daug, kad pagaliau radau nuostabus virbalus. Ir is to džiaugsmo užsisakiau virbalus 2.5 ir 3 mm. Bet tas džiaugsmas buvo iki pirmo bandymo. Iki šiol nesuprantu kaip galima sujungti ta mezgima į ratą su šitais virbalais. Virbalai yra gan slydus, tai labai lengvai yra pamest akis, kas nervindavo mane ne vieną, kartą. Galiausiai, sugebėjau 1 kojinė su jais numegzt, kitą mezgiau su 5 virbalais, tai skirtumas buvo akivaizdus. Su Addi virbalais kojinė gavosi labai laisva nei megzta su 5 virbalais. Tai galiausiai 3mm padovanojau, o 2.5 mm naudoju kaip akių laikyklį arba kaip pagalbinį virbalą. Mano nuomonė, kad neverti šitie virbalai tokiu pinigu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami straipsniai