alize cotton gold tweed
Bandau siūlus

Alize Cotton Gold Tweed siūlų apžvalga

Neseniai, na prieš porą mėnesių, rodžiausi su numegztu savo kleckui megztuku iš žurnalo „Mezgimas ir mada“ pavasarinio numerio. Tiesa, žurnale buvo mezgami iš kitokio siūlo. Tačiau, pamačius šį siūlą jau žinojau, kas iš jų bus numegzta. 

alize cotton gold tweed

SUDĖTIS

57% medvilnė,

40% akrilas,

3% poliesteris

Svoris ir metražas: 100g – 330m

Priežiūra:

 

Siūlas tinkamas pavasario – vasaros sezonams. Taip pat ir ankstyvam rudeniui, kada dar nėra labai šalta. Megztukui rinkaus mažesnį virbalą negu rekomenduojama siūlų etiketėje ar rekomenduojama žurnale. Aš pasirinkau 2Nr virbalus. Pasidariau mėginuką, pasiskaičiavau ir keista tai, kad mano skaičiavimai bent kas liečia apmetamų akių skaičių – visiškai sutapo su žurnalo duotais skaičiais. Todėl mezgimas buvo dar lengvesnis.

Megzti su šiuo siūlu labai malonu, lengvas, plonas, o dar tie tvido taškeliai suteikia mezginiui net tokio žaismingumo. 3 metų vaikui prireikė nepilnai dviejų kamuoliukų šio siūlo. 

SIŪLO BANDYMAI

Kadangi siūlo liko daugiau, pagalvojau, kad reikia nepagailėti ir panaudoti dar kelioliką metrų jo išbandymui. Tiesiog numegzti ir nunerti keletą mėginukų ir juos išbandyti, kaip jie reaguoja, ar tysta ar ne, o gal išvis susitraukia beskalbiant. Žinoma, čia man padėjo ir skalbimo mašina. Todėl numezgiau ir nunėriau po du mėginukus, su vienodu akių bei eilių skaičiumi. Vieni keliavo į skalbimo mašiną, o kiti buvo mirkyti bei skalbti rankomis. Žinoma jie buvo ir tvarkingai suformuoti (Blocked). 

Vienas pastebėjimas. Siūlas prieš skalbimą, pačiupinėjus mėginukus, tarsi yra toks net nežinau kaip parašyt, tarsi riebaluotas, lyg jaustum tokį slidumą ir rankose toks riebalų jausmas lieka. Nežinau ar tik aš tą viena jaučiu ir ar taip turiu jausti išvis. Rankos mano tikrai neriebaluotos 😀 Įdomu, koks pojūtis bus po skalbimo?

Skalbimas rankomis
Patikrinam ar ne per karštas vanduo 🙂

Labai jaudinausi, kaip siūlas skalbsis skalbimo mašinoje. Kaip jis reaguos, ar neištrauksiu susitraukusių, mažyčių mėginukų. Visgi siūlo gaila. Bet mėginukus daryti ne tik, kad verta bet ir privaloma. Tą gali patvirtinti kiekviena mezgėja. Mėginukų nebedaro dažnai tos mezgėjos, kurios turi ne vieną dešimtį metų patirties, ir žino kaip ir koks siūlas reaguoja, žino jo visas sąvybes ir ko galima iš jo tikėtis. Kadangi manoji mezgimo patirtis nesiekia dar net dešimtmečio, o labai jau rimtas mezgimas be pertraukos kaži ar porą metelių susidarytų, todėl mėginukai man kaip sako „MUST HAVE“. Taigi, drebančiom rankom įmečiau mėginėlius, nustačiau Vilnos rėžimą (Wool) ir nustačiau 30 laipsnių temperatūrą. Manoji skalbimo mašina turi ir rėžimą „Skalbimas rankomis“, bet norėjau pažiūrėti, kaip skalbsis vilnos rėžimas. 

Mėginukai prieš skalbimą rankomis bei skalbimo mašina
alize cotton gold tweed

Tikriausiai tai buvo pats ilgiausias džiūvimas 🙂 Taip laukiau kada išdžius, kad galėčiau pamatuoti, paliesti siūlą, pamatyti skalbimo rezultatus ir beabejo, kad kuo greičiau galėčiau aprašyti įspūdžius. O dar kaip tyčia saulė vis pabėgdavo, pasislėpdavo tarp debesų, arba lyti pradėdavo. Na bet išlaukiau. Rodau rezultatus:

PO SKALBIMO RANKOMIS IR SKALBIMO MAŠINA

Aš tiesiog esu sužavėta. Niekas nepasikeitė. Niekas nesusitraukė, nepailgėjo, nepaplatėjo. Kaip buvo prieš skalbimą, taip ir liko. Nesvarbu ar skalbiau rankomis ar skalbimo mašinoje, nei vienas mėginukas neišėjo iš savo pradinių kraštinių. 

Pats siūlas, turiu pastebėti, kad sušvelnėjo, pasidarė toks labiau glotnesnis. Kaip seniau rašiau dėl to riebalavimosi jausmo, tai jo atrodo, kad nebeliko. Po skalbimo, siūlas tarsi atsipalaidavo, tapo labiau toks minkštesnis, lankstesnis. Taigi, šį siūlą ateityje galėsiu drąsiai skalbti skalbimo mašinoje ir nebijoti, kad ištrauksiu rūbelį tinkantį lėlytei.

Dabar šiek tiek apie tvidą. Mezgant matosi, kaip tvido pluošteliai gražiai bei žaismingai įsipina į mezginį. Dukra juos vadina „Sprinkles“, tie vadinami ledų pabarstukai spalvoti. Ir tikrai, man taip pat primena tuos pabarstukus, mezginiui tai suteikia nuostabų žaismingumą. Po skalbimo, yra šiek tiek tvido nubyrėjimų, nes vieni būna tokie palaidi, kiti tarsi jau įsipynę tarp siūlo gijų ir pasileisti net nežada. Tai tie laisvieji, tiesiog nuplaukė kartu su vandeniu. 

mezginys...

Megztinis mezgėsi fantastiškai. Lengvai, na, tiesą pasakius buvau užstrigus vienoje vietoje, bet ten jau buvo mano pačios žioplumas. Turiu pagirti ir žurnalą, nes megztinio aprašymas labai geras. Anksčiau turėjau kažkokią savotišką fobiją megzti iš žurnalų. Nes apraymai labai keblūs ir painūs, o jei dar ir juose būdavo klaidų tai man, kaip pradžiamokslei buvo labai sunku ką nors numegzti iš jų. O čia, aiškiai, labai suprantamai ir todėl gavosi puikus megztukas. 

Aš jau jį spėjau skalbti tris kartus. Pirmą kartą skalbiau rankomis, vis dar su baime dėti jau tokį didesnį gaminį į skalbimo mašiną, bet antrą kartą pagalvojau, jog kas bus tas bus. Taigi jau skalbta mašinoje du kartus. Forma visiškai nepakito, žinoma reikia nusistatyti tinkamą rėžimą bei skalbimo temperatūrą. Bet kuo toliau skalbiu, tuo megztukas tampa vis švelnesnis. Mezginys tarsi toks puresnis. 

Drąsiai rekomenduoju siūlą. Tikrai megsiu iš jo dar ne vieną megztuką. Beje, ir tapukus kūdikiui iš jo mezgiau. Patys gražiausiai tapukai gavosi 😉 

Jau kaip buvo sunku apvilkti megztinį šitam vaikinukui. Vaje, privargau, puse nervų ląstelių pražudžiau, bet buvo verta kankintis, kai pamačiau rezultatą ant vaiko. Megztukas kaip tik, dar matau ir kitiems metams tiks. Kai apsivilkom megztuką, kita mano misija buvo užsegti tas geltonas sagutes. Trukt už vadžių, vėl iš pradžių…. Neleidžia, negalima, nereikia, palik atsegta ir net nebandyk užsegt. Tai va taip atsilapojęs pravaikščiojo pusdienį, kol lauke būnant nutaikiau progą pamačius, kad jis į kažką užsižiūrėjo, tyliai tyliai susegiau sagutes. Net nepastebėjo ! YES!!! Laimėjau. 

Sekantis etapas sūnelio fotografavimas. Pamatęs, kad jau noriu jį fotografuoti pradėjo rėkti „Nefotogafuok!!!!, Nenojiu“ Ir vėl turėjau atlikti fotografavimą visiškai slaptai, todėl nuotraukos nėra labai idealios. Bet manau bendras vaizdas matosi neblogai.

Galiu pasakyti, kad esu patenkinta šiuo siūlu, ir ateityje tikrai dar iš jo kažką numegsiu. O ar jūs bandėt? kokie įspūdžiai?

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.