Apžvalgos

Knygos apžvalga. “ Mezgimas. 200 klausimų ir atsakymų“

KNYGA – GURU???

Pradėsiu šiandien nuo neįprasto straipsnelio – knygos apžvalgos. To dar niekada nedariau savo tinklaraštyje, apart žurnalo „Mezgimas ir mada“ (beje, jūs matėt kokie modeliai tenai dabar? kokie mezginiai? Wau!!!!). Bet dabar ne apie tai. Jei galima taip pasakyti, apsiuostinėjau ir pamačiau, kad mezgimo knygų apžvalgų yra labai labai mažai. Beje, radau keletą knygų apžvalgų viename tinklaraštyje, Bet be jo, daugiau nieko nėra.

Kodėl pradėjau būtent nuo šitos knygos? Todėl, kad ji buvo būtent pati pirma, kurią pirkau. Senesnių mezgimo knygų jau turėjau. Senesnių – tai reiškias, kad jos išleistos dar tais metais, kada aš dar net nebuvau gimusi. Taip, jos labai senos, bet tokios vertingos…. Tačiau apie jas… vėliau.

Taigi, kodėl išsirinkau šią knygą? Tuo metu, tikrai beveik visiškai nenusimaniau apie mezgimą. Tiesą pasakius ir dabar nenusimanau, nesu specialistė, asė ar profesionalė, man dar daug daug metų reikia megzti, kad galėčiau leisti vadinti save taip. Aš esu mėgėja, dar net pavadinčiau pradžiamoksle, nes vis mokinuos ir mokinuos. O ką išmokstu, stengiuos dalintis šiame tinklaraštyje.

Kai pamačiau šią knygą, tai tiesiog pagalvojau, kad čia bus surašyti visi pasaulio klausimai apie mezgimą, ir jokios kitos knygos man nebus reikalingos (ha,ha, naivuolė)  Bet tuo metu, ši knyga man atrodė tikras žinių guru, lyg vietoj kokio google.

Na, pradėkim gi pagaliau tą apžvalgą!!! Aš labai persiprašau, bet nuotraukose, galite pamatyti šią knygą šiek tiek „pagražintą“ linijomis. Pasidarbavo mažos rankytės su tušinuku rankoje, kai mama buvo nusisukusi 

Knygą sudaro 13 skyrių, su tam tikromis temomis ir atitinkamais klausimais.

Pradžioje aptariama tai, kas rašoma kiekvienoje mezgimo knygoje. Supažindinama su siūlu, taip pat aptariamas net jų sukrumas (Z,S), ką daryti jei siūluose radome mazgą, kokius virbalus pasirinkti ir kokių virbalų išvis galima rasti prekyboje, kiek siūlų gali prireikti, ir vienas svarbiausių dalykų, t.y. kaip megzti kontrolinį pavyzdį ir kiti klausimai.

Toliau, sekančiuose skirsniuose jau atsakomi klausimai apie mezgimą, kaip užmesti pačias pirmąsias akis, jų apmetimo būdai, taip pat apie mezginio kraštus. Bet didžiausias dėmesys skiriamas akių apmetimam, nes jų yra begalės.

KELIAUJAM TOLIAU…

Nuo trečio skyriaus jau pradedami kelti klausimai apie mezgamas akis, kokios jos būna, kaip išmegzti tam tikrą akį, kaip išmegzti raštą, šiek tiek yra klausimų apie kraštines mezginio akis.  Ir kuo toliau, tuo atrodo tie klausimai yra sudėtingesni, nes beabejo, susiduriant su naujais mezgimo iššūkiais, tų klausimų atsiranda n+k. Žinoma, šioje knygoje klausimų tik 200, bet ir jų tikrai užtenka, atsakyti į iškilusias tam tikras problemas.

Labai neišsiplėtosiu aptarinėdama kiekvieną skyrių, bet pasakysiu tik tiek, kad pradžiamoksliui, tai tikrai gera knyga, nes aptarinėjama viskas nuo pradžių, nėra labai stipriai gilinamasi į visas mezgimo subtilybes. Todėl jau pažengusiam mezgėjui ar mezgėjai, su ta knyga tiesiog nebus kas veikti, nes joje nėra tai, ko reikia jau turint tam tikrus įgūdžius, nors ir knygos įvade rašoma, kad puikiai tinka ir pažengusiems.

Dar kelios knygos nuotraukos iš vidaus:

Kas man dar patiko, kad knygos gale yra atitinkama rodyklė, skirta mezgimo reikšmių sutrumpinimui, nes dauguma mezgimo instrukcijos, schemos yra tiesiog sutrumpintos. Žinoma, kiekviena schema gali būti skirtingai žymima, bet bent jau orientuotis tikrai gali padėti. Dar taip pat yra ir virbalų dydžio perskaičiavimo lentelė, nes tarkim JAV, virbalai ir vąšeliai yra žymimi kitaip negu Europoje ar Jungtinėje Karalystėje. Taip pat keletas terminų anglų kalba, kaip bind off, gauge ar double crochet. Ir be abejo lentelė, kuri apibūdina siūlų storį JAV ir Jungtinėje Karalystėje, plius atitinkamas virbalų storis.

IR PABAIGAI…

Pliusai:

  • puiki knyga pradžiamoksliams, kada turima klausimų n+k;
  • gana detalūs aprašymai nuo akių apmetimo iki mezginio dekoravimo;
  • daug informatyvių nuotraukų su pavyzdžiais;
  • man patiko, kad knyga įrišta spiralėje ir knygos viršeliai kieti.

Minusai:

  • nepasakyčiau, kad ji tinkama pažengusiems;
  • Visiškai neužsimenama apie tai, kaip megzti tarkim reglanu;
  • apžvelgiama nedaug raštų (nes tada jau prireiktų ne vieno tomo knygos, kad visus raštus apžvelgti).

Kaina – kiek peržvelgiau internete, ji svyruoja nuo 9 – 12 eur. Bet manau galima ir pasidairyti pigiau, tarkim po jau perskaitytų knygų klubelius, internetinius tinklapius, ar net pasiieškoti jos kokiame knygų komise.

O kokia Jūsų nuomonė apie šią knygq jei pirkote? Pasigailėjote pirkiniu ar atvirkščiai – likote labai patenkinti? Pasidalinkite komentaruose su manimi. Man labai įdomu sužinoti ir kitas nuomones.

Iki susimezginėjimo ir kitų knygų apžvalgų 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.