Kur ieškoti mezgimo schemų?

Tai toks dažnas klausimas, kad kai kuriems būna keista, kaip šiam technologijų amžiuje dar kyla tokie klausimai? O, bet, tačiau – jie kyla. Kalbant būtent apie mezgimą, tai vienas dažniausiai užduodamų klausimų Facebook mezgimo grupėse. Na, dar labai, net labai dažnai klausiama „Gal kas turit schemą to ir ano…“, „Gal galit pasiūlyti idėjų?“ Va štai tada pasijauti, lyg būtum pažadinus miegantį drakoną. Ar jums taip nebuvo? Kokį dažniausiai atsakymą gaunate? – Galite neatsakyti. Jis yra „Google“. Taip, šitas vienas žodelis iš šešių raidžių, lygiai taip pat išmuša iš vėžių pačia mezgėją, kuri paklausė „Gal galit pasiūlyti idėjų?“ Ir taip prasideda kaip aš sakau „žodžių kvadratas“ (prisimenat, tas žaidimas vaikystėje su kamuoliu, kur reikėdavo išmušti priešininką), tai dabar toks kvadratas vyksta tarp mezgėjų.

Bet tikrai, kai pagalvoji, juk dabar viską galima sužinoti iš „gūglo“, kodėl tokie klausimai išvis kyla? Juk „gūglas“ mums net nustato diagnozę, kodėl pvz pučia pilvą? Jis tau surašo visas ligas: „vėžys, storosios žarnos vėžys, kepenų cirozė, kasos sutrikimai ir t.t.“, nors imk ir važiuok tiesiai į kapines 😀 Na, toks jau tas google, jis žino viską. Grįžtant prie mezgėjų nekenčiamiausio galima sakyti klausimo, googla’s šiuo atveju pasitarnauja, kaip neišsemiamas žinių šaltinis. Ar jūs dabar įsivaizduojate save einančią į viešąją biblioteką, renkantis tas visas beprotiškai sunkias knygas, tempiant jas į kitą aukštą ir ieškant tų metalinių centų kišenėje, kad galėtumėt atsišviesti visą tą turtą apie mezgimą? Dabar to daryti nebereikia, nebent mėgstate vaikščioti į bibliotekas. Man bibliotekos patinka, juk ten tiek žinių!!! Tik va visada pamirštu grąžinti knygas laiku 😀

Dabar visi žurnalai, knygos ar jų fragmentai yra sukelti į internetą, viskas ko jums reikia yra tiesiog ranka pasiekiama. Na, nebent dingsta internetas, va tada, jau pradedi panikuoti. Paprasčiausią schemą galima atsispausdinti tiesiog sėdint namie. Bet, ką aš čia…, juk patys viską žinot ir suprantate. Tačiau prededančioms mezgėjoms, susirasti schemą atrodo tikra „misija neįmanoma“. Kodėl? na, pirmiausia jos nežino dar gerai mezgimo ženklų, nepažįsta raštų, nežino ar tai tinkama schema ar ne, o ką jau kalbėti apie mėginukų darymą, skaičiavimą ir pritaikymą prie reikalingų matmenų. Todėl šiuo straipsniu, noriu padėti išspręsti šią problemą, ir nurodyti visas įmanomas galimybes, kur ir kaip galima susirasti schemą. Straipsnis bus ilgas, greičiausiai su daug paveiksliukų, todėl pasidarom kavos, arbatos, sveikų užkandžių ir pradedam tyrinėti tą nuostabų „googlo“ pasaulį.

Visagalis „Gūglė“

Taip, jis tikrai visagalis, nes tik suvedus paieškos laukelyje norimą sritį, jis jums parodys tiek informacijos, kad gyvenimo neužteks perskaityt. Taigi kaip jame reikia ieškoti mezgimo schemų? Paprasčiausiai į paieškos laukelį suvedam reikiamą frazę, dažniausiai net pačioje paieškoje matome dar begales galimybių pasirinkti, sukonkretinti būtent tai ko ieškome.

google paieska

Paprasta taip? Jeigu neturime konkretaus noro, o tiesiog, norime susipažinti su schemomis, tada patogiaus per atsidariusią paiešką spausti pasirinkimą „Vaizdai“, tenai yra sukelta visos nuotraukos, kurios atitinka „mezgimo schemos“ reikšmės. Štai kaip šiame pavyzdyje:

Mezgimo schemos

Kai paspaudžiam paveiksliuką, mus nuveda į konkretų puslapį, kuriame ir yra ta schema, gali būti, kad rasite ir pilną schemos aprašymą, gal net ir video sukurtą, ir gali būti, kad net bus viskas lietuvių kalba. Jeigu mums reikia konkretaus rašto schemos, mes jau turime žinoti, kaip tas raštas vadinasi. Na, tarkim „perlinis raštas“. Pažiūrėkime, ką mums siūlo gūglas. Matote, iš karto gauname ir rašto pavyzdį ir schemą, ir net yra aprašymas lietuvių kalba.

perlinis rastas

Nepamirškime, kad mezgimo raštų bei schemų galime ieškoti ir kitomis užsienio kalbomis. O jei jų nemokame, visada mums gali padėti Google translator. Aišku, ne visada jis idealiai išverčia ko mums reikia, bet bent jau po žodelį galime susirinkti tai ko ieškome.Nes būtent lietuvių kalba, informacijos ne tiek jau daug ir yra, kad ir ko beieškotumėte.

Pinterest (https://www.pinterest.com/)

Štai į šitą zoną, man baisu įeiti. Nes kaip jau įeinu, taip ir nerandu išėjimo 🙂 Ten tiek pilna informacijos, idėjų, nuorodų, visko, ko tik jūsų širdis geidžia. Pinterest suteikia mums galimybę susikurti savo lentas, vadinamus „bordus“, galime daryti atskiras kategorijas, pagal veiklos sritis, pavyzdžiui lenta „mezgimo raštai“ – į ją galime susikelti ar kaip sakoma „susipininti“ visokiausių mezgimo raštų, kokius tik rasime. Galime susikurti lentą „home decor“ ir ten kelti visokius namų interjerus, dekoracijas ir t.t. Savo lentas galite rašyti pavadinimus ir anglų kalba ir lietuvių kalba. Kaip jums patogiau. Aš rašau anglų kalba, nes tada taip mano supinintus paveiksliukus atranda ir kiti vartotojai ir jais dalinasi, išsisaugo savo lentose, taip pat galima prisirinkti ir „followerių“. Galima turėti paprastą anketą, kaip fizinis asmuo, ir galima turėti biznio anketą. Žiūrint, kokiu tikslu keliaujate į pinterest.

Taigi, kaip ten patekti? Norint ten papulti, pirmiausia reikia prisiregistruoti jums patogiu būdu:

pinterest

Prisiregistravus, papuolame į nuostabią vietą 😀 , o tada jau sėkmes tapti atspariu pinterest’ui. Juokauju žinoma. Bet čia panašiai kaip Facebook, kai pradedi scrolinti, žiūrėk jau ir valanda ar dvi prabėgo. Tik pinterestas daug įdomiau, nes ten idėjos ir visi geri dalykai, tiesiog sklando ore. Tęsiam toliau mokslus. Kai jau patenkate į pinterestą, matote paieškos laukelį, jame taip pat galite rašyti tai ko jūs ieškote. Geriau rašyti anglų kalba, tarkim norime vėl tą patį perlinį raštą, tai paieškoje įrašome „seed stitch“, ir štai jums daug paveiksliukų su juose esančiom nuorodom į origininalų puslapį, kuriame ir yra aprašytas perlinis raštas. Žinoma, galime bandyti ieškoti ir lietuvių kalba, gal aks bus būtent taip pavadinęs savo turimą paveiksliuką.

seed stitch

Kaip išsisaugoti susirastą piną aš nerašysiu, nei kaip susikurti savo lentas, nes tam reikia visai atskiro posto. Jeigu jūs norite susikurti savo bordus, youtube rasite begales video, su labai smulkiais paaiškinimais, kaip tai padaryti. O mes keliaujame toliau….

Ravelry (https://www.ravelry.com)

Tai yra idealus puslapis mezgėjos bei nėrėjoms. Čia galima gauti nemokamų schemų, taip pat nusipirkti mokamas, rasti savo mėgiamus dizainerius, susikurti savo paskyrą, kurioje galėsite kaupti savo schemas, susikelti savo turimus siūlus, t.y. sekti savo siūlų atsargas, dėti savo darbų nuotraukas, dalyvauti ravelry mezgėjų forume, diskutuoti, atrasti naujus dalykus, galima net pardavinėti siūlus turimus, schemas jeigu jas kuriate, taip pat rasti daug pavyzdžių ką galima numegzti iš jūsų turimo siūlo ir dar tiek daug galimybių, kad uždusau bevardindama…. Puslapis yra anglų kalba. Tikrai patariu jame prisiregistruoti – nepasigailėsite, prižadu!!!!

ravelry

Norint prisiregistruoti spaudžiame „Join now!“, suvedame visą reikalingą informaciją ir vualia!!!

ravelry

Garnstudio (https://www.garnstudio.com/)

Dar vienas puikus puslapis, kuriame aprašymai yra nemokami. Tiesa, čia galite nusipirkti ir reikiamų siūlų, kurie būtent yra naudojami mezginio aprašyme. Bet tada jau greičiausiai reikės prisiregistruoti, tam, kad susikurti pirkinių krepšelį.

garnstudioNorėdami rasti aprašymus, turite pasirinkti kalbą, kuria bus rodomi mezginių aprašymai. Gaila, lietuvių kalbos kaip tokio pasirinkimo nėra. Bet ką gali žinoti, gal ateityje bus. Pasirinkus kalbą, jus nukreipia į paieškos puslapį, kuriame galite išsifiltruoti tai, ko jums reikia. Arba paprasčiausiai rašykite paieškoje, ko jums reikia. Aišku angliškai. Dar didelis pliusas ir tikrai gera pagalba yra ta, kad prie aprašymų, dažnai būna sudėti ne tik reikalingi siūlai, bet ir video apmokymai, kaip megzti konkrečią akį pagal aprašymą.

garnstudio

Facebook grupės

Na, čia tikriausiai man jau nereikia aiškinti, kaip rasti tas grupes, taip? Tiesiog galite įrašytis „mezgimas“, pasirinkti „Grupės“ ir suradus jungtis prie grupės.

fb grupes

Forumai (supermama, rankdarbiai.ucoz, ir t.t.)

Tokie forumai gyvavo, kol dar pasaulio nebuvo užvaldęs Facebook’as. Būtent nuo forumų aš pradėjau mokintis megzti. Nes tokių grupių tiesiog gal dar nebuvo, arba aš apie jas nežinojau. Nežinau ar šie forumai dar „gyvi“, bet juose taip pat yra labai daug informacijos, schemų, patarimų, kaip megzti konkretų gaminį. Eh…. tada tikrai buvo bent man nelengva mokintis. Bet vėliau visi forumų dalyviai persikėlė į Facebook ir susikūrė ten savas mezgimo grupes, kurios yra dabar labai net aktyvios, turinčios po dešimtis tūkstančių narių.

Youtube

Taip, youtube yra vienas iš nuostabiausių dalykų, kuriuos pasaulis galėjo sukurti. Mezgimo kanalų juose apstu. Galime rasti visas pasaulio kalbas apie mezgimą. Na, gal ir ne visas, bet tos pagrindinės kalbos tikrai yra. Ir jei mes nesuprantame konkretaus ženklo ar žodžių junginio, įrašius tai youtube paieškoje, puikiai pamatysime, kaip galime megzti vieną ar kitą raštą. Tenai aš taip pat turiu mėgstamiausius mezgimo kanalus, apie kuriuos galvoju ateityje parašyti šiek tiek daugiau. Bet tai atidėsim kitam kartui. Youtube paieškoje galite rašyti ir lietuviškai, nes yra taip pat ir video lietuvių kalba, žinoma ne tiek daug kiek anglų ar rusų, bet bent jau tuos pirmus žingsnelius galima tikrai rasti.

Paieška pagal nuotrauką

Tai yra nuostabus būdas susirasti schemą ar raštą ar visą aprašymą. Tarkime radote nuotrauką pintereste, google ar šiaip kažkokiam forume. Bet kaip megzti tą raštą, niekur neparašyta. Ką tada daryti?

Keliaujama į google. Tada pasirenkame „Vaizdai“. Ir spaudžiame fotoaparato ikoną:

Ją paspaudus pasirenkame „Įkelti vaizdą“ ir „Pasirinkti failą“, tada kompiuteryje susirandame tą nuotrauką ir įkeliame į google. Ir štai, gauname rezultatą. Kaip matome, net galime sužinoti ir šio rašto pavadinimą. Pasirinkę nuorodą įeiname į puslapį, kuriame rasime pilną rašto aprašymą.

Papildyta (2018.04.15)

Prisiminiau, kad dar nepaminėjau vienos galimybės. Nežinau, kaip yra kitose naršyklėse, bet kas naudojasi Google Chrome, pats chromas leidžia ieškoti paveiksliukų per jį. Tarkime randate pinterest nuotrauką, bet deja, prie jos nėra schemos. Aišku, ne visada jinai tikrai bus interneto platybėse. Bet galima pabandyti vistiek paieškoti. Taigi, radote gražią servetėlę:

servetele

Tada dešiniuoju pelės klavišu spaudžiate mygtuką ir iš galimų išskleistų operacijų pasirenkate „Ieškoti vaizdo sistemoje „Google““.

paieska

Ir tokiu būdu google jums išmes visus puslapius, kuriuose būtent yra šis paveikslėlis. Tada jau galėsite ieškoti schemos, pagal konkretų vaizdą. Taip labai palengvinamas schemų ieškojimas. Žinoma, nenuliūskite, jeigu ir nerasite jos.

Štai ir viskas…

Aptarėme kelias galimybes, kaip būtų galima to baisaus žodžio „Google“ pagalba, susirasti tai, ko mums reikia. Jei ką būsiu pamiršusi, ateityje būtinai papildysiu.

Sėkmės ieškant raštų bei kuriant nuostabius mezginius 😉

2 Comments

  1. O tai kada megzti?

  2. Dar labai gerai yra „схемы вязания спицами“, „узоры вязания спицами“. „жакардные узоры спицами“, „косы спицами“, „разноцветные узоры спицами“. Jei norime raštų vąšeliu, rašome узоры крючком. Rusų kalba dar daugiau raštų ir pamokų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami straipsniai