Mezginiai rudeniui

Eh, kaip greitai ta vasara pasibaigė ir kaip greitai prasidėjo tas tikrasis šaltas, žvarbus ir lietingas ruduo. Vieną dieną karšta, kitą dieną jau reikia slėptis po šiltais užklotais nuo šalčio. Tiesą pasakius, net nespėjau pasiruošti rudeniui. Kalbant apie mezgimą, pas mane dabar yra koks 90% vasarinių siūlų. O aš esu visiška varlė, man amžinai šalta, tai jūs įsivaizduojate, kaip aš dabar kankinuosi? Karštos arbatos dabar litrais geriamos, nes niekaip nesušylu arba efektas būna trumpalaikis.

Taigi, pradėjau siūlų paieškas, po likusius 10% siūlų atsargų. Radybos nedžiugino, nes likę kamuoliukai bus sumegzti kojinėms. Reiškias reikia papildyti lentynas rudeniniais-žieminiais siūlais. Taigi, prisidariau eilę „pradėtukų“ (neribotas skaičius mezginių, kurie pradėti, bet nebaigti ir neaišku, kada jie bus pabaigti 😀 ).

Megztinis

Tikriausiai pirmą kartą gyvenime, nusprendžiau, kad man reikia megztinio. Ta prasme, nusimegzti pačiai. Nes iki šiol megztukai ir kiti mezginiai ar nėriniai buvo skirti patiems mažiausiems (aiškiai matyti, kad aš kantrybe nepasižymiu).

Megztinis bus mezgamas pagal Mezgimas ir Mada žurnalo 2019 metų rudens numerio modeliuką „Švelnumas“. Žinoma, tenai buvo naudojamas kitas siūlas (Cardiff Cashmere Brushmere). Tačiau man reikėjo ne tokio pačio siūlo, bet modeliuko. Tik va modeliukas tenai S dydžio, o aš jau laaaabai seniai nebe S. Išsirinkau siūlus, tiesą pasakius juos pamačius iškart supratau, kad jie ir bus mano, nes ta spalva taip viliojo, na, jau taip viliojo, kad negalėjau susilaikyti. Beto, šis siūlas buvo naujiena pas Siūlų Guru , aš tiesiog nesusivaldžiau 😀 Taigi, mano siūlas laimėtojas yra Katia Cotton-Merino Tweed. Ir žinoma, spalva žalia. Aš dabar truputėlį lengvai pamišusi dėl žalios spalvos. Paprastai tas pamišimas dėl šios spalvos mane aplanko pavasarį, bet dabar tai tapo „must have“ mano spintoje.

Griebiau visą pakuotę, nors gal man tiek ir nereikės, bet abžorumas ima viršų 😀 Ir puoliau daryti mėginukus būsimam mano megztukui. Ir štai čia padariau klaidą, mėginuką padariau tiesiog megzdama pirmyn-atgal. Mėginuką išskalbiau, išblokavau, išdžiuvus jam, pasidariau atitinkamus skaičiavimus ir OMG, užmetus tą reikiamą skaičių akių ir pamezgus keletą eilių, pamačiau, kad mano megztukas bus man gana didokas. Kodėl? Todėl, kad megztukas bus mezgamas ne pirmyn-atgal, o ratu. O mano mezgimas ratu ir pirmyn-atgal, taip skiriasi, kad visi mano skaičiavimai tiesiog nuėjo velniop.

Katia Cotton-Merino Tweed

Sudėtis: 53% medvilnė, 25% extrafine merinas, 22% poliesteris. Metražas: 50g – 105m

Turėjau ardyti savo pradėtą megztuką ir tiesiog mažinti akių skaičių. Po mano naujų skaičiavimų, turėjau nuimti 26 akis. Nemažai. Štai kaip skiriasi mano siūlo įtempimas mezgant ratu. Dabar esu numezgusi iki pažastų ir turiu jau pradėti rankoves. Mezgasi man lėtokai, aišku, galėčiau ir greičiau, bet pas mane neišsijungia multitaskinimo mygtukas 😀 aš turiu daryt viską, truputis to, truputis ano, truputį čia, truputį ten, o rezultatas – visko po truputį, bet galutinis rezultatas dar panašu negreit bus pasiektas 🙂

Megztuko pradžia su Katia Cotton-Merino Tweed

Pledukas??

Net nežinau ar tai galima pavadinti pleduku. Nežinau. Šie siūlai tokie prasti, kad aš tiesiog juos panaudojau bandymui, nesitikėdama kažkokio stebuklo. Jei dar kas pamenate, kažkuriais metais, man atrodo prieš porą metų, jie pasirodė Lidl parduotuvėje. Jiems pasirodžius, pamačiau, kad jie yra galima sakyti kopija Kartipu Jersey. Kas skyrėsi tai spalvos, Lidl siūlų spalvos buvo intensyvesnės, ryškesnės, labaiu išsiskiriančios. Na, nebūčiau aš, jei jų neišbandyčiau taip? Jie juk tokie panašūs į Kartupu Jersey, pagalvojau, kad jie bus sudėtimi taip pat panašūs. Oi, kaip klydau. Nieko panašaus į Kartopu siūlus deja nerasta. Gamintojas net nesivargino užrašyti sudėties. Tačiau jau palietus, vilnos jautėsi toks mažas procentas, o akrilas, na tikrai iki kokybės tolokai. Bet vistiek pasiėmiau porą kamuolių išbandymui. Jie ilgokai pragulėjo spintoje, kol ryžausi kažką iš jų padaryti. Kad tai nebus rūbas, jau ir taip buvo aišku. Nenorėčiau tokio nemalonaus mezginio nešioti. Todėl pagalvojus, nusprendžiau padaryti tiesiog pledą, bus paleistas žaidimams. Lėlių užklotėlis ar kažkas panašaus. Labai knietėjo išbandyti ir raštą naują (bent jau man naujas, nes su vąšeliu retai kada draugauju). Šis vafliuko raštas tiko idealiai manau. Pledukas bus nedidelis, kaip tik toks lėlėms užkloti. Vafliuko raštas labai „valgo“ siūlą, todėl jau įpusėjus nerti pirmą kamuolį, pamačiau koks nedidukas pledukas bus. Nors aišku, galėjau pasirinkti ir kitą akių skaičių, daryti siauresnį, tada tiesiog į aukštį jis būtų didesnis. Na, bet gavosi kaip gavosi. Dabar jau antras kamuolys eina link pabaigos, o tas reljefinis raštelis, atrodo tikrai gražiai. Jei paimti kokį storą siūlą ir nunerti kokį paltuką ar tokį oversize megztuką, būtų begalo šilta ir jauku. Nors nerti rūbai manęs nežavi, man jie atrodo tokie grubūs ir sunkūs kažkodėl. Žinoma, neišbandžius nesužinosi.

Siūlas iš Lidl

Sudėtis: nenusakoma 😀 Nes nieko ant pakuotės neparašyta, bet sakyčiau koks 5% vilnos, 95% prasto akrilo

Kepurė ir baktusas

Čia jau bus konkretus mezginys, tiksliau du. Kepurė ir baktusas mano mažąjam pypliui. Nors jis kategoriškai teigia, kad jam kepurės nereikia, baktuso nereikia, ypač megzto, nes dar anot jo yra vasara (aha, tikrai vasara, kai pasižiūri per langą). Dabar vis žiūrinėju modeliuką kepurei, čia kai kažko nori, bet nežinai ko. Užmačiau Instagrame paprastą kepurę, su tokiu voru. Ale bėda ta, kad aš bijau vorų ir nežinau, kaip sureaguos į tokį vorą sūnus. Todėl dar esu ieškojimuose. Siūlas beje yra 100% merino vilna. Mane patraukė kažkuom tie margi siūlai, todėl pamačius DMC Heritage griebiau ir juos, nes jie taip pat turi tokio kažkokio melandžiuko, tvydo efekto, kaip ir Katia Cotton Merino Tweed.

DMC Heritage

Sudėtis: 100% Merino vilna. Metražas: 50g-125m

Pasigaminau mėginuką, tik šį kartą nedariau tos klaidos, megzdama pirmyn-atgal. Dabar padariau mezgimą ratu. Mėginukas jau džiūsta, padarysiu matavimus ir vėl įjungdama multitaskinimą megzsiu kepurę 😀 Rezultatas bus kadanors (juokauju) 😀

Skraistė „Šešiakampis“

Taip pavadinta ši skraistė žurnale „Mezgimas ir Mada“. Tiesa, čia vėlgi, siūlas naudojamas visai kitas negu žurnale. Tenai buvo naudojama Pro Lana Kid Seta Bobbel, o čia aš pasirinkau visai kito metražo, sudėties siūlą – YarnArt Flowers. Bet skraistės mezgimo principas tas pats. Kodėl tokį siūlą paėmiau? Na, tas Flowers kamuoliukas guli man jau kaip koks šašas kokius gerus du-tris metus ir niekaip jis man nesusimezga. Kodėl būtent tokio atspalvio pirkau tai pati nežinau. Tiesiog gal tą dieną buvo tokia nuotaika 😀 Kolkas numegzta tiek, siūlas daug plonesnis, metražas didelis, kol nusimegsiu manau ateis ir pavasaris, todėl bus kaip tik tam metų laikui 😀

YarnArt Flowers

Sudėtis: 55% medvilnė, 45% akrilas. Metražas: 250g-1000m

Štai tokie tie mano rudens pradėtukai. Tikiuosi greitu metu bent jau vienas iš jų bus įveiktas ir galėsiu pasidžiaugti rezultatu su jumis. O dabar, einu susisukti į minkštą ir šiltą pledą, išgerti kokius tris puodelius arbatos ir įjunkit gi pagaliau kasnors tą šildymą!!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami straipsniai