Kas? Kaip? Kur? Kada?

Siūlų etiketės. Kaip jas suprasti?

Sveiki,

Šiandien norėjau su jumis aptarti vieną svarbią detalę renkantis siūlus. Tai yra „siūlų etiketės informacija“. Jei galvojate, kad tai jums nesvarbu, jūs tada labai klystate. Siūlų etiketė svarbi ne tik tam, kad žinotume kokios firmos siūlą mes perkame, bet ir tam, kad suprastume, kaip reikia prižiūrėti mezginį, kokius virbalus parinkti, kokio metražo siūlų jums gali prireikti, kokia yra pačio siūlo sudėtis. Taigi, viską bandysime apžvelgti.

Štai, mano pirkta siūlų kamuoliuko etiketė:

Taigi, aptarkime ką mes čia matome:

1. Siūlų gamintojas. Matome, kad siūlai yra pagaminti Turkijoje.

2. Mezginio priežiūros simboliai. T.y. kaip mes turėtume skalbti mezginį, kokioje temperatūroje, rankomis ar skalbykle, balinti ar nebalinti, ar galima mezginį laidyti lygintuvu ir t.t.

3. Rekomenduojamas pavyzdėlio tankumas, virbalų bei vąšelio dydis, atitinkantis šį siūlo storį.

4. Apytikslis siūlo kiekis, mezginiui, tarkim bliuzelei, ar lengvam megztukui. Aišku, jei mezginys bus mezgamas parenkant pynių ar dar kokio sudėtingesnio mezgimo raštą, siūlų svoris bus didesnis, nes mezgant rekomenduojamą kiekį, siūlų jums paprasčiausiai gali nebeužtekti.

5. Šis skaičius bei nupieštas siūlų kamuoliukas rodo, kokio plonumo yra siūlas. „Super fine“ reiškia „labai plonas“.

6. Na, o štai čia, kaip supratote yra gamintojo internetinis adresas 🙂

7. Toliau matome skaičius, kurie mums nurodo siūlų kamuoliuko svorį bei metražą. 

8. Siūlų sudėtis. Tai labai svarbu renkantis kokį mezginį megsite, kokiam sezonui, bei kokia mezginio paskirtis. Aišku, nuo sudėties priklauso ir kaip jūs turėsite prižiūrėti jau pagamintą gaminį.

9. Spalvos partijos numeris. Dažymo partijos numeris yra labai svarbus. Kam? O gi tam, kad renkantis siūlus neprisirinktumėte skirtingų dažymo partijų kamuoliukų. Siūlai, pažymėti tuo pačiu dažymo numeriu, bus iš tos pačios partijos, dažyti su tais pačiais dažais, todėl žinosite, kad kamuoliukų spalva nesiskirs.

10. Partijos numeris. Lygiai taip pat aktualus, kaip ir dažymo numeriukas. Jei skaičiai vienodi, reiškia visi kamuoliukai yra iš tos pačios dažymo partijos.

!!!!!!!ĮSPĖJIMAS!!!!!

Tikrai atkreipkite dėmesį į 9-10 punktus. Nes pati vieną kartą esu apsišovusi, kada norėjau dukrytei numegzti megztinį, žiūrėjau siūlus, atrodo vienodi, grįžus namo supratau, kad tai skirtingos partijos, nes spalva jau šiek tiek skyrėsi nuo kitų siūlų kamuoliukų. Taigi, būkite atidžios renkantis 🙂

Taigi, sėkmės renkantis siūliukus, suprantu, kad akys didelės, ir norai begaliniai, bet reikia susikaupti ir sutelkti dėmesį į etiketes, kad po to netektų grįžti atgal į parduotuvę ir grąžinti kamuoliukų. O ir ne visos parduotuvės yra tokios geranoriškos ir keičiančios kokybiškas prekes. Taigi, taupom savo laiką ir pinigėlius.

Sėkmės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.